ÇORUM’UN DÜNYAYA AÇILAN KAPISI TV 19

Büyükşehir olma hedefinde hızla ilerleyen, leblebisiyle ünlü Çorum’dan, dünyaya bir kapı aralanıyor. Anadolu’da ilk yerleşim yeri olan bu şehir artık, leblebisiyle, tarihi dokusuyla tüm dünyaya adını duyuracak. Bunun için köprü görevi görecek yeni bir uydu kanalı şehre kazandırılıyor.
Bölgenin en büyük yatırımları arasında yer alan “TV 19” adıyla yayın hayatına başlayacak kanalda ulusal, bölgesel ve yerel yayınlar yapılacak. Kanal ayrıca bölgenin de büyük bir eksiğini gidermiş olacak. Yayın süresinin önemli bir kısmını haber ve haber programları, kültür- sanat, müzik, eğlence, belgesel ve dini programlar oluşturacak. Çorum kültürünü yansıtan programlar şehrin tanıtımı için değer kazanacak. Çorum’un ve bölgenin öne çıkan haberlerini ilkeli, tarafsız ve doğru şekilde aktaracak olan kanal, 24 saat yayın yapacak.
Merakla beklenen şehre değer katacak, yeni uydu kanalı test yayınlarına başladı. Test yayınlarının ardından yeni yayın dönemine ait birbirinden güzel içyapım ve dış yapımlarla TV 19 izleyiciyle buluşacak.
Kanalın başında 20 yılı aşkın tecrübesiyle sektörde birçok başarıya imza atmış, deneyimli televizyoncu Murat Erdoğan bulunuyor. TV 19’un Yönetim Kurulu Başkanı ise Eski Dodurga Belediye Başkanı Bekir Kılıç.
TV 19’un en önemli hedeflerinden biri de eğitime katkı sağlamak. Çorum Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde eğitim gören öğrencilere staj imkanı tanınacak. Ayrıca Hitit Üniversitesi bünyesinde açılacak iletişim ile ilgili bölümlere de ışık tutacak.

 

TV19 2016 WEB TASARIM VE PROGRAMLAMA META MEDYA TÜM HAKLARI TV19'A AİTTİR